18 Օգոստոսի 2025 - 12:09
Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը (ԱԻՆ) շարունակում է իր լիազորությունների շրջանակներում քաղաքացիներին տեղեկացնելու հրդեհային անվտանգության կանոնների մասին՝ ինչպես ամբողջ երկրում, այնպես էլ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ԱԻՆ մամուլի ծառայությանը, այս համատեքստում ԱԻՆ պետական հրդեհային վերահսկողության ծառայության Ղարաբաղի տարածաշրջանային վարչության աշխատակիցները կանխարգելիչ զրույցներ են անցկացրել ազատագրված տարածքներում բնակվող, աշխատող կամ այցելող քաղաքացիների հետ։ Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են հրդեհային անվտանգության հիմնական կանոնները։
Հերթական միջոցառումները տեղի են ունեցել Խանքենդի քաղաքում, ինչպես նաև Գուբադլիի, Զանգիլանի, Խոջալուի և Խոջավենդի շրջաններում։ Զրույցներ են անցկացվել շինարարության, վերականգնման և վերակառուցման, սննդի ոլորտում աշխատող, ինչպես նաև բիզնեսի կամ զբոսաշրջության նպատակով անտառներ, բաց տարածքներ և գյուղատնտեսական հողեր այցելող քաղաքացիների հետ։

18 Августа 2025 - 09:09
Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджана (МЧС) в рамках своих полномочий продолжает работу по информированию граждан о правилах пожарной безопасности как на всей территории страны, так и в районах, освобождённых от оккупации.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу МЧС в этом контексте сотрудники Карабахского регионального управления Государственной службы пожарного надзора МЧС провели профилактические беседы с гражданами, проживающими, работающими или посещающими освобождённые территории. В ходе встреч обсуждались основные правила пожарной безопасности.
Очередные мероприятия прошли в городе Ханкенди, а также в Губадлинском, Зангиланском, Ходжалинском и Ходжавендском районах. Инструктаж был проведён для граждан, занятых в строительстве, восстановлении и реконструкции, работающих в сфере общественного питания, а также посещающих лесные массивы, открытые территории и сельскохозяйственные угодья с деловыми или туристическими целями. Им были подробно разъяснены необходимые правила пожарной безопасности и предоставлены наглядные материалы.
МЧС вновь обратилось к гражданам, напоминая о важности строгого соблюдения требований правил пожарной безопасности на освобожденных от оккупации территориях.