• Քերիմ Վելիևը հանդիպումներ է ունեցել Իսլամաբադում
Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի գլխավորած ադրբեջանական պատվիրակությունը մեկնել է Իսլամաբադ՝ Պակիստանի Զինված ուժերի Ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, ֆելդմարշալ Ասիմ Մունիրի հրավերով։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունից, այցի ընթացքում կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի և Պակիստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները։
Քերիմ Վելիևը շնորհավորել է Ասիմ Մունիրին և Պակիստանի բանակի անձնակազմին երկրի Անկախության օրվա և «Արդարության հաղթանակ» գործողության ընթացքում ձեռք բերված հաջողությունների կապակցությամբ։
Այնուհետև Ասիմ Մունիրին հանձնվել է «Ռազմական համագործակցության ոլորտում ունեցած վաստակի համար» մեդալը, որը նրան շնորհվել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հրամանով։

• Керим Велиев проводит встречи в Исламабад
Делегация Азербайджана во главе с первым заместителем министра обороны – начальником генерального штаба вооруженных сил генерал-полковником Керимом Велиевым по приглашению командующего сухопутными войсками ВС Пакистана фельдмаршала Асима Мунира отправилась в Исламабад.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в ходе визита стороны обсудили текущее состояние и перспективы развития сотрудничества между министерствами обороны Азербайджана и Пакистана.
Керим Велиев поздравил Асима Мунира и личный состав пакистанской армии с Днем независимости страны и успехами, достигнутыми в операции «Торжество справедливости».
Затем Асиму Муниру была вручена медаль «За заслуги в области военного сотрудничества», присужденная приказом министра обороны Азербайджана.
Отметим, что Керим Велиев примет участие в военном параде, посвященном Дню независимости и «Торжеству справедливости», который будет впервые проведен в Исламабаде.