• Ջորջ Դիկ. Ինձ համար մեծ պատիվ էր լինել Իսրայելի առաջին դեսպանը Ղարաբաղում
«Դրանք պատմական փոփոխությունների տարիներ էին Ադրբեջանի, Իսրայելի և մեր երկրների միջև գործընկերության համար», - ասել է նա։
Դեսպանը ընդգծել է, որ նրա համար պատիվ է լինել ազատագրված տարածքներ այցելող Իսրայելի առաջին դեսպանը։
«Ինձ համար պատիվ էր լինել Ղարաբաղում Իսրայելի առաջին դեսպանը, տեսնել Շուշան, Ֆիզուլին, Քելբեջարը», - ասել է նա։
Ջորջ Դիկը նշել է նաև, որ Իսրայելն ու Ադրբեջանը կրկնապատկել են առևտրի ծավալը ոչ էներգետիկ հատվածերում։
«Մենք ավելի քան կրկնապատկել ենք մեր երկրների միջև ոչ էներգետիկ հատվածներում առևտրի ծավալը՝ 121 միլիոն դոլարից հասնելով 243 միլիոն դոլարի՝ 2021-2024 թվականների միջև ընկած ժամանակահատվածում», - ասել է դիվանագետը։

25 Июля 2025 - 12:30
«Это были годы исторических преобразований для Азербайджана, для Израиля и для партнерства между нашими странами», — сказал он.
Посол подчеркнул, что для него было честью быть первым послом Израиля, побывавшем на освобожденных территориях.
«Для меня было честью побывать первым послом Израиля в Карабахе, увидеть Шушу, Физули, Кяльбаджар», — сказал он.
Также Джордж Дик отметил, что Израиль и Азербайджан удвоили объем торговли в неэнергетических секторах.
«Мы более чем удвоили объем торговли между нашими странами в неэнергетических секторах с $121 млн до $243 млн в период с 2021 по 2024 год», — сказал дипломат.