• Ադրբեջանը ամրապնդում է միջկրոնական կապերը. Պետական կոմիտեի ղեկավարը մեկնում է Վատիկան
Հուլիսի 26-ին Ադրբեջանի կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի նախագահ Ռամին Մամեդովի գլխավորած պատվիրակությունը այցով կմեկնի Վատիկան:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունից, այցի շրջանակներում նախատեսվում է ստորագրել փոխըմբռնման հուշագիր՝ կոմիտեի և Սուրբ Աթոռի միջկրոնական երկխոսության դիկաստերիայի միջև։ Հուշագիրը նախատեսում է համագործակցության զարգացում՝ միջկրոնական երկխոսության խթանման, մշակութային և կրոնական ժառանգության պահպանման, ինչպես նաև երկու պետությունների կրոնական կրթական հաստատությունների միջև փոխգործակցության զարգացման նպատակով։
Մինչև հուլիսի 30-ը շարունակվող այցի ընթացքում ադրբեջանական պատվիրակությունը կհանդիպի Սուրբ Աթոռի մի շարք ներկայացուցիչների հետ։

• Азербайджан укрепляет межрелигиозные связи: Глава Госкомитета едет в Ватикан
26 июля делегация во главе с председателем Государственного комитета по работе с религиозными организациями Азербайджана Рамином Мамедовым отправится с визитом в Ватикан.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, в рамках визита планируется подписание меморандума о взаимопонимании между комитетом и Дикастерией по межрелигиозному диалогу Святого Престола. Меморандум предусматривает развитие сотрудничества в целях продвижения межрелигиозного диалога, сохранения культурного и религиозного наследия, развития взаимодействия между религиозными учебными заведениями двух государств.
В рамках визита, который продлится до 30 июля, азербайджанская делегация встретится с рядом представителей Святого Престола.