• Ուրալօղլու. Բաքուն և Երևանը շարունակում են Զանգեզուրի միջանցքի վերաբերյալ քննարկումները
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով թուրքական Akşam, թերթին, այս մասին հայտարարել է՝ երկրի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը և Հայաստանը շարունակում են անհրաժեշտ քննարկումները այս հարցի շուրջ. «Ես կարծում եմ, որ այս հարցը կլուծվի մոտ ապագայում։ Այսպիսով, ավելի կարճ ճանապարհ կբացվի դեպի թուրքական աշխարհ»։
Նախարարը հայտարարել է, որ տրանսպորտային միջանցքները կարևոր են Թուրքիայի համար. «Ադրբեջանը շարունակում է աշխատանքները ինչպես ցամաքային, այնպես էլ երկաթուղային հաղորդակցությունների ուղղությամբ։ Մենք նույնպես այս տարի կսկսենք աշխատանքները Կարս-Իգդիր-Նախչըվան գծի վրա»։

• Уралоглу: Баку и Ереван продолжают обсуждения по Зангезурскому коридору
Как сообщает Report со ссылкой на турецкую газету Aksam, об этом заявил министр транспорта и инфраструктуры страны Абдулкадир Уралоглу.
Он отметил, что Азербайджан и Армения продолжают необходимые обсуждения по этому вопросу: «Полагаю, что этот вопрос будет решен в ближайшее время. Таким образом, откроется более короткий путь в Тюркский мир».
Министр заявил, что транспортные коридоры важны для Турции: «Азербайджан продолжает работы как по наземному, так и по железнодорожному сообщению. Мы также начинаем работы по линии Карс-Ыгдыр-Нахчыван в этом году».