• Ազեր Գարիբ. Մեր նպատակն է լուսաբանել Հեյդար Ալիևի բոլոր արտասահմանյան այցելությունները
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է՝ «Մեկ այցելության հետքերով» նախագծի ղեկավար, հայտնի ճանապարհորդ և լրագրող Ազեր Գարիբը։
«Մեկ այցելության հետքերով - Ֆրանսիա» վավերագրական ֆիլմի շնորհանդեսից առաջ՝ լրագրողներին տված իր մեկնաբանության մեջ նա նշել է, որ նախագիծը չի շոշափում մեծ առաջնորդի այցելությունների պաշտոնական, այլ կուլտուրոլոգիական տեսակետերը.
«Նախկինում մենք լուսաբանել ենք Հեյդար Ալիևի Չինաստան, Ճապոնիա, Իտալիա, Մեծ Բրիտանիա և թուրքալեզու պետություններ այցելությունները։ Այս անգամ հերթը Ֆրանսիայինն էր։ Նկարահանումները տեղի են ունեցել Փարիզում։ Մեր նպատակն է լուսաբանել մեծ առաջնորդի բոլոր արտասահմանյան այցելությունները։ Նախագծի շրջանակներում ապագայում նկարահանումներ կիրականացնենք նաև Պակիստանում, Սաուդյան Արաբիայում, ԱՄՆ-ում, Վրաստանում և այլ երկրներում»։

25 Июля 2025 - 09:09
Как сообщает Report, об этом заявил руководитель проекта «По следам одного визита», известный путешественник и журналист Азер Гариб.
В своем комментарии журналистам перед презентацией документального фильма «По следам одного визита – Франция» он отметил, что в рамках проекта затрагиваются не официальные, а культурологические аспекты визитов великого лидера:
«Ранее мы освещали визиты Гейдара Алиева в Китай, Японию, Италию, Великобританию и тюркоязычные государства. На этот раз очередь дошла до Франции. Съемки проводились в Париже. Наша цель – охватить все зарубежные визиты великого лидера. В рамках проекта в будущем мы проведем съемки также в Пакистане, Саудовской Аравии, США, Грузии и других странах».