• Ուկրաինայից երեխաների վեցերորդ խումբը մեկնում է Ադրբեջան՝ ռեաբիլիտացիայի
Ուկրաինայի տարբեր շրջաններում պատերազմից տուժած ընտանիքների երեխաները կրկին ուղարկվում են Ադրբեջան՝ ռեաբիլիտացիայի։
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, պատերազմի սկզբից ի վեր Ուկրաինայում Ադրբեջանի դեսպանատան միջնորդությամբ իրականացվող այս մարդասիրական ակցիան կշարունակվի։
Ուկրաինայում Ադրբեջանի դեսպանատան խորհրդական Ֆարիդ Բաբաևը հայտնել է, որ ավելի քան երեք տարի շարունակ, Ադրբեջանի կառավարության նախաձեռնությամբ, ընդունվում են պատերազմից տուժած ուկրաինացի երեխաները, նրանց տրամադրվում է խնամք և բարոյական աջակցություն, ինչպես նաև հանգստի և բուժման պայմաններ։ Ֆ. Բաբաևը նշել է, որ այս ընթացքում Ադրբեջանում ռեաբիլիտացիայի կուրս է անցել ավելի քան 300 ուկրաինացի երեխա։
Կազմակերպչական կենտրոնի ներկայացուցիչ Անժելա Կրավչենկոն հայտնել է, որ այսօր 30 երեխա է մեկնում Ադրբեջան.
«Սրանք Ուկրաինայի Ազգային գվարդիայի և Ազգային ոստիկանության պատերազմից տուժած աշխատակիցների երեխաներն են։ Սա այս պատերազմի ընթացքում ռեաբիլիտացիայի համար Ադրբեջան ուղարկված երեխաների վեցերորդ խումբն է։ Շնորհակալություն ենք հայտնում մեզ ընդունող Ադրբեջանին՝ մեր երեխաների վերականգնման և նրանց վառ հույզերի համար։ Անկեղծ երախտագիտությունն ենք հայտնում»։

• Шестая группа детей из Украины отправляется на реабилитацию в Азербайджан
Дети из семей, пострадавших от войны в различных областях Украины, в очередной раз отправляются на реабилитацию в Азербайджан.
Как передает Report, эта гуманитарная акция, осуществляемая с начала войны при посредничестве посольства Азербайджана в Украине, будет продолжена.
Советник посольства Азербайджана в Украине Фарид Бабаев сообщил, что уже более трех лет по инициативе правительства Азербайджана принимаются пострадавшие от войны украинские дети, которым оказывается забота и моральная поддержка, предоставляются условия для отдыха и лечение. Ф.Бабаев отметил, что за этот период более 300 украинских детей прошли курс реабилитации в Азербайджане.
Представитель организационного центра Анжела Кравченко сообщила, что сегодня в Азербайджан отправляются 30 детей:
«Это дети сотрудников Национальной гвардии Украины и Национальной полиции, пострадавших от войны. Это шестая группа детей, отправляемых на реабилитацию в Азербайджан за время этой войны. Благодарим принимающий нас Азербайджан за восстановление наших детей, за их яркие эмоции. Выражаем искреннюю благодарность».