• Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումը Աբու Դաբիում
Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև շարունակվող խաղաղության գործընթացի շրջանակներում՝ այսօր Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Աբու Դաբի քաղաքում տեղի է ունեցել՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը։
14:31
Աբու Դաբիում ավարտվել է Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հանդիպումը։
11:38
Պատվիրակության անդամները լքել են դահլիճը։ Նախագահ Ալիևը և վարչապետ Փաշինյանը շարունակում են հանդիպումը դեմ առ դեմ։ Հանդիպումը շարունակվում է արդեն երկու ժամից ավելի։
09:02
Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև շարունակվող խաղաղության գործընթացի շրջանակներում՝ հուլիսի 10-ին Աբու Դաբիում (ԱՄԷ) կկայանա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երկկողմ հանդիպումը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումից առաջ, վերջին նախապատրաստական աշխատանքներն են ընթանում։ Շուտով կսկսվեն բանակցությունները։.
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 9-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։
Նույն օրը Աբու Դաբիում տեղի է ունեցել՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Շեյխ Մոհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հանդիպումը։

10 Июля 2025 - 14:27
В рамках продолжающегося мирного процесса между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения сегодня в городе Абу-Даби Объединенных Арабских Эмиратов состоялась встреча между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
14:26
Встреча лидеров Азербайджана и Армении в Абу-Даби завершилась.
11:17
Члены делегации покинули зал. Президент Алиев и премьер-министр Пашинян продолжают встречу тет-а-тет. Встреча длится уже более двух часов.
09:20
Как передает Armenia.Az, идут финальные приготовления перед встречей Алиева и Пашиняна. Переговоры начнутся в ближайшее время.
Напомним, что 9 июля президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев прибыл с рабочим визитом в Объединенные Арабские Эмираты.
В тот же день в Абу-Даби состоялась встреча президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с президентом Объединенных Арабских Эмиратов Шейхом Мохаммадом бин Зайедом Аль Нахайаном.