• Ռուբիոն՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև արագ հաշտության հասնելու հույս ունի
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հույս է հայտնել, որ մոտ ապագայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիր կկնքվի, հաղորդում է Trend-ը։
Կառավարության նիստում ելույթ ունենալով՝ Ռուբիոն պատմել է մի քանի կարևոր համաշխարհային իրադարձությունների մասին, որոնք տեղի են ունեցել Դոնալդ Թրամփի պաշտոնը ստանձնելուց ի վեր։
«Հուսով եմ, որ շատ շուտով Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը վերջապես կստորագրվի … Արդեն անցել է ընդամենը վեց ամիս։ Սա մեծ վկայություն է ձեր առաջնորդության մասին», - հայտարարել է նա։

• Рубио надеется на скорейшее достижение мира между Азербайджаном и Арменией
Госсекретарь Марко Рубио выразил надежду, что мирное соглашение между Азербайджаном и Арменией будет достигнуто в ближайшее время, сообщает Trend.
Выступая на заседании Кабинета министров, Рубио рассказал о нескольких важных глобальных событиях, произошедших с момента вступления Дональда Трампа в должность президента.
«Надеюсь, что очень скоро будет окончательно подписано мирное соглашение между Азербайджаном и Арменией… А ведь прошло всего шесть месяцев. Это отличное свидетельство вашего лидерства», - заявил он.