• Ի.Ալիև. Այսօր մեր երկիրը ամբողջ աշխարհում հայտնի է որպես կայունության, զարգացման և առաջընթացի տարածք
24 Հունիսի 2025 - 12:22
Ադրբեջանում արդեն հինգ տարի է, ինչ խաղաղությունը լիովին ապահովված է, և, իհարկե, որքան շուտ խաղաղություն ապահովվի մեր սահմաններից այն կողմ, այնքան լավ կլինի այդ երկրների և, բնականաբար, մեզ համար։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, մասին ասել նախագահ Իլհամ Ալիևն այս է՝ Մինգեչևիրում «Նոյեմբերի 8» էլեկտրակայանի բացման արարողությանը իր ելույթում։
«Սակայն իրականությունն այն է, որ այսօր մեր երկիրը ամբողջ աշխարհում հայտնի է որպես կայունության, զարգացման, առաջընթացի տարածք, և մենք այս համբավը վաստակել ենք մեր սեփական աշխատանքի, քրտնաջան աշխատանքի և մտածված քաղաքականության շնորհիվ», - հավելել է պետության ղեկավարը։

• Алиев: Сегодня наша страна известна во всем мире как пространство стабильности, развития и прогресса
24 Июня 2025 - 11:07
В Азербайджане вот уже пять лет полностью обеспечен мир, и, конечно, чем скорее будет обеспечен мир за пределами наших границ, тем будет лучше и для этих стран, и, естественно, для нас.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев во время выступления на церемонии открытия электростанции «8 Ноября» в Мингячевире.
«Но реальность такова, что сегодня наша страна известна во всем мире как пространство стабильности, развития, прогресса, и эту репутацию мы завоевали собственным трудом, упорной работой и продуманной политикой», — добавил глава государства.