24 Հունիսի 2025 - 13:05
Մինգեչևիրը, որպես էներգետիկ կենտրոն, ունի հարուստ պատմություն, և այստեղ ձևավորված հզոր մարդկային ռեսուրսների ներուժը, իհարկե, թույլ է տալիս մեզ այսօր էլ հասնել հաջողության։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ Մինգեչևիրում «Նոյեմբերի 8» էլեկտրակայանի բացման արարողությանը իր ելույթում։
«Վերջին 20 տարիների ընթացքում մենք, կարելի է ասել, զրոյից կառուցեցինք Ադրբեջանի էներգետիկ համակարգը։ Մեր երկրի տարբեր շրջաններում կառուցվել են նոր էլեկտրակայաններ։ Միևնույն ժամանակ, Մինգեչևիրում նույնպես վերականգնման աշխատանքներ են իրականացվել», - ընդգծել է պետության ղեկավարը։

24 Июня 2025 - 11:05
Мингячевир, как энергетический центр, имеет богатую историю, и сформированный здесь мощный кадровый потенциал, конечно же, позволяет нам и сегодня добиваться успехов.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев в выступлении на церемонии открытия электростанции «8 Ноября» в Мингячевире.
«За последние 20 лет мы, можно сказать, с нуля построили энергетическую систему Азербайджана. В различных уголках нашей страны построены новые электростанции. В то же время в Мингячевире также проведены работы по реконструкции», - подчеркнул глава государства.