03 Հունիսի 2025 - 09:21
Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը 2025 թվականի հունիսի 2-ին պաշտոնական այցով մեկնել է Քենիայի Հանրապետություն։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով արտաքին գործերի նախարարության X-ի էջում զետեղված հաղորդագրությանը, պաշտոնական այցի շրջանակներում նախարար Ջեյհուն Բայրամովը կմասնակցի Քենիայի Հանրապետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանատան պաշտոնական բացման արարողությանը։
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի երկկողմ հանդիպումներ Քենիայի Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։

• Байрамов откроет посольство в Кении
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов 2 июня 2025 года отбыл с официальным визитом в Республику Кения.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на сообщение МИД в Х, в рамках официального визита ожидается участие министра Джейхуна Байрамова в официальной церемонии открытия посольства Азербайджанской Республики в Республике Кения.
В рамках визита также запланировано проведение главой МИД Азербайджана двусторонних встреч с высокопоставленными официальными лицами Республики Кения.