• Առանձին համազորային բանակի պահեստազորայինների հավաքներ տեսանյութ
Ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն, Զորահավաքի և զինվորական ծառայության զորակոչի պետական ծառայության հետ համատեղ միջոցառումների շրջանակներում, Առանձին համազորային բանակում անցկացրվել են հերթական ուսումանկան հավաքներ՝ պահեստազորից զինապարտների խմբի մասնակցությամբ։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունից:
Համապատասխան գրանցում և բժշկական զննում անցնելուց հետո, զինծառայողներին տրամադրվել են զինվորական համազգեստ և այլ տեսակի հանդերձանք։
Զինվորական անձնակազմի հետ անցկացվել են ուսումնական զրույցներ, նրանց տեղեկացվել են ռազմական կանոնակարգերի և համապատասխան օրենսդրության պահանջները, բացատրվել են անվտանգության կանոնները։
Հավաքների շրջանակներում գործողություններ են իրականացվել օրվա ռեժիմին համապատասխան, անցկացվել են համազորային և հատուկ պատրաստության դասընթացներ, ինչպես նաև կատարվել են հրազենային զենքերից և նռնականետերից հրաձգության վարժություններ։

• Cборы резервистов в Отдельной общевойсковой армии
В соответствии с планом подготовки на текущий год, в рамках совместных мероприятий с Государственной службой по мобилизации и призыву на военную службу, в Отдельной общевойсковой армии были проведены очередные учебные сборы с участием группы военнообязанных, призванных из запаса.
После прохождения соответствующей регистрации и врачебного осмотра, военнообязанные были обеспечены военной формой и другими видами обеспечения.
С военнообязанными были проведены просветительские беседы, им были сообщены требования воинских уставов и соответствующего законодательства, разъяснены правила безопасности.
В рамках сборов были осуществлены действия в соответствии с распорядком дня, проведены занятия по общевойсковой и специальной подготовке, а также выполнены упражнения по стрельбе из стрелкового оружия и гранатомётов.