• Բահար Մուրադովա. Ադրբեջանը բոլոր ջանքերը գործադրել է Հայաստանի հետ խաղաղության հասնելու համար
Ադրբեջանական ժողովուրդը երկար ժամանակ ապրել է հակամարտության և պատերազմի պայմաններում: Եվ այսօր քաղաքացիները, այդ թվում՝ երեխաները, բախվում են չպայթած ականների վտանգին։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Ընտանիքի, կանանց և երեխաների հարցերով պետական կոմիտեի նախագահ Բահար Մուրադովան հունիսի 1-ին՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված «Իմ ձայնը, իմ իրավունքները» համաժողովում։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը բոլոր ջանքերը գործադրել է Հայաստանի հետ խաղաղության հասնելու համար։
«Աշխատանքներ են տարվում՝ 2026-2030 թվականների համար Երեխաների իրավունքների պաշտպանության ազգային գործողությունների ծրագրի մշակման ուղղությամբ: Մենք նաև հնարավորություն ունենք վերանայելու ընտանիքի հայեցակարգի և «Երեխաների իրավունքների մասին» օրենքի վերաբերյալ փաստաթուղթը», - հավելել է Մուրադովան։

• Бахар Мурадова: Азербайджан приложил все усилия для достижения мира с Арменией
Азербайджанский народ долгое время жил в условиях конфликта, войны. И сегодня граждане, включая детей, сталкиваются с опасностью неразорвавшихся мин.
Как сообщает Report, об этом заявила председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова на конференции «Мой голос, мои права», приуроченной к 1 июня — Международному дню защиты детей.
Она отметила, что Азербайджан приложил все усилия для достижения мира с Арменией.
«Ведется работа над разработкой Национального плана действий по защите прав детей на 2026-2030 годы. Также у нас есть возможности для переработки документа о концепции семьи и закона «О правах ребенка», — добавила Мурадова.