• Աշխատանքի նախարարությունը Աղդամի՝ աշխատանքով ապահովված հարյուրավոր բնակիչների մասին
Աղդամի շրջանի 817 բնակիչներ, որոնք վերաբնակեցվել են տարածաշրջանում, ինչպես նաև հարևան տարածքներում բնակվող, բայց մոտ ապագայում վերաբնակեցվել ցանկացողները ներգրավված են աշխատանքով ապահովման միջոցառումներին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Բնակչության աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարությանը, նրանցից 747-ը աշխատանքի են տեղավորվել շրջանում (ինքնազբաղվածության ծրագրի շրջանակներում շրջանի 17 բնակիչների համար ստեղծվել են փոքր ֆերմերային տնտեսություններ՝ ինքնազբաղվածության ծրագրով), իսկ 70 բնակիչներ ներգրավվել են մասնագիտական ուսուցման մեջ։
Ներկայումս աշխատանքներ են տարվում բնակիչների մեկ այլ խմբի զբաղվածության ապահովման ուղղությամբ, գնահատվում են նրանց զբաղվածության հնարավորությունները։

• Минтруда о сотнях трудоустроенных жителей Агдама
817 жителей Агдамского района, которые переселены в регион, а также проживающие в соседних районах, но планирующие переселиться в ближайшее время, вовлечены в мероприятия по трудоустройству.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Министерство труда и социальной защиты населения, 747 из них обеспечены работой в регионе (для 17 жителей региона созданы небольшие фермерские хозяйства по программе самозанятости), а 70 жителей привлечены к профподготовке.
В настоящее время ведется работа по поддержке в сфере трудоустройства еще одной группы жителей, оцениваются возможности их трудоустройства.