02 Հունիսի 2025 - 16:03
Ղարաբաղի համալսարանը պետք է գործի ոչ միայն պետության կամ առանձին կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը՝ «Համատեղ քայլեր Ղարաբաղի ապագայի համար» կրթական ֆորումում։
Նրա խոսքով՝ գլխավոր նպատակն է ապահովել կրթության ոլորտում զարգացման հնարավորությունը ոչ միայն պետության պատվերով, այլև հասարակության, մասնավոր հատվածի և գործարար աշխարհի մասնակցությամբ։
«Համալսարանի աշխատաշուկային և գործարար աշխարհին ինտեգրման մակարդակը այն հարցերից մեկն է, որը պետք է ուշադրության կենտրոնում լինի։ Մենք դեռ շատ բան ունենք սովորելու և անելու այս ուղղությամբ», - ասել է նա։

02 Июня 2025 - 11:32
Карабахский университет должен функционировать не только по инициативе государства или отдельных организаций.
Как сообщает Report, об этом заявил министр науки и образования Эмин Амруллаев на образовательном форуме «Совместные шаги для будущего Карабаха».
По его словам, главной целью является обеспечение возможности развития в сфере образования не только по заказу государства, но и при участии общества, частного сектора и делового мира.
«Уровень интеграции университета в рынок труда и деловой мир является одним из вопросов, которые должны быть в центре внимания. Нам еще многому предстоит научиться и многое сделать в данном направлении», — сказал он.
Амруллаев добавил, что Карабахский университет играет и будет играть важную роль в развитии Ханкенди.