02 Հունիսի 2025 - 12:24
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գաիբովը։
Բաքվում կայացած մինի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության պարգևատրման արարողությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում նախարարը նշել է, որ մրցաշարը կազմակերպվել է բարձր մակարդակով։
«Մենք նախկինում էլ ենք հաջողություններ ունեցել մինի ֆուտբոլում։ Թիմը նվաճել է ոսկե մեդալ Եվրոպայի առաջնությունում։ Դրան ավելացավ աշխարհի չեմպիոնի կոչումը։ Ադրբեջանական ժողովուրդը հիացած է։ Մեծ շնորհակալություն երկրպագուներին, ովքեր մենակ չթողեցին թիմին։ Ադրբեջանը ևս մեկ անգամ հաստատեց, որ կարող է կատարելապես անցկացնել նման մրցումներ։ Առջևում մեզ սպասում են UFC մրցաշարը և ԱՊՀ խաղերը։ «Վստահ եմ, որ մենք պատվով կհաղթահարենք նաև այս փորձությունները», - ասել է նախարարը:
Նշենք, որ Ադրբեջանի հավաքականը եզրափակչում 4:2 հաշվով հաղթեց Հունգարիային և դարձավ աշխարհի առաջնության հաղթող։

• Фарид Гаибов: Азербайджан вновь показал, что может великолепно проводить престижные соревнования
Министр в беседе с журналистами после церемонии награждения чемпионата мира по мини-футболу в Баку отметил, что турнир был организован на высоком уровне.
«У нас и раньше были успехи в мини-футболе. Сборная завоевала золотую медаль на чемпионате Европы. К этому успеху добавилось и чемпионство на мировом первенстве. Азербайджанский народ в восторге. Большая благодарность болельщикам, которые не оставили сборную. Азербайджан еще раз подтвердил, что может великолепно проводить такие соревнования. Впереди нас ждут турнир UFC и Игры СНГ. Уверен, что мы с честью выдержим и эти испытания», - сказал Ф.Гаибов.
Отметим, что сборная Азербайджана обыграла в финале Венгрию со счетом 4:2 и стала победителем чемпионата мира.