21 Փետրվարի 2025 - 11:27
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ բնապահպանության և բնական պաշարների նախարարության ազգային հիդրոօդերեւութաբանական ծառայությունից՝ նշելով, որ Բաքվում և Աբշերոնում այսօր երեկոյան օդի ջերմաստիճանը կնվազի մինչև մինուս 3 աստիճան։
Այսօր (ուրբաթ, փետրվարի 21-ին) անգամ ցերեկը ջերմաստիճանը կլինի զրոյական աստիճան, սպասվում է ձյուն և մերկասառույց։ Ցուրտ եղանակը կպահպանվի 5 օր, ջերմաստիճանը կնվազի մինչև մինուս 3 աստիճան։
Բաքվում և Աբշերոնում երեկոյան և գիշերը 7 սանտիմետր ձյուն է տեղացել։ Վայրկյանում 25 մետր արագությամբ փոթորկային քամի է փչում, իսկ Կասպից ծովում ալիքների բարձրությունը հասնում է 5,1 մետրի։

• Азербайджан ждет «ледниковый период» февраля-2025
Об этом Armenia.Az сообщили в Национальной гидрометеорологической службе Министерства экологии и природных ресурсов АР, отметив, что в Баку и на Абшероне температура воздуха, начиная с сегодняшнего вечера, опуститься до минус 3 градусов.
Сегодня (в пятницу, 21 февраля), даже днем температура будет около нуля градусов, ожидаются снег и гололед. Холода продлятся 5 дней, температура будет опускаться до минус 3 градусов.
В Баку и на Абшероне вечером и ночью выпало 7 сантиметров снега. Дует штормовой ветер со скоростью 25 метров в секунду, высота волн на Каспии достигает 5,1 метра.