• Ադրբեջանական բանակում շարունակվում է ուսումնական նոր շրջանին նախապատրաստման գործընթացը. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
2025 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն՝ ադրբեջանական բանակում անցկացվել են միջոցառումներ՝ նվիրված ուսումնական նոր շրջանի մեկնարկին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, միջոցառումների ժամանակ անձնակազմին են ներկայացվել ՊՆ ղեկավարության հրամաններն ու պահանջները՝ զորքերի մարտական պատրաստության բարձր մակարդակի պահպանման, մարտավարության ու պատրաստության նոր մեթոդների կիրառման վերաբերյալ։ Նշվել է վարժությունների և մարզումների որակի և ինտենսիվության բարձրացման կարևորությունը։
Վերջում զորամասերն անցկացրել են շարային ստուգումներ, ստուգվել է նյութատեխնիկական բազայի, մարտական տեխնիկայի և սպառազինության վիճակը, զինտեխնիկայի և սպառազինության վիճակը, կանոնակարգային փաստաթղթերի պահանջների կատարումը։

04 Февраля 2025 - 16:17
В соответствии с планом подготовки на 2025 год, в азербайджанской армии проведены мероприятия, посвященные началу нового учебного периода.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на мероприятиях до сведения личного состава были доведены приказы и требования руководства Министерства обороны о поддержании высокого уровня боевой готовности войск и применении новых тактик и методов обучения. Была отмечена важность повышения качества и интенсивности учений и тренировок.
В завершение в воинских частях были проведены строевые смотры, проверено состояние материально-учебных баз, боевой техники и вооружения, оснащение личного состава, выполнение требований нормативных документов, наличие и применение учебных средств.