29 Հունվարի 2025 - 10:10
Ադրբեջանում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում քվեարկության ընթացքին հետևելու իրավունք ունի մոտ 80 հազար մարդ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Մազահիր Փանահովը՝ խոսելով ՏԻՄ ընտրությունների մեկնարկի մասին։
Նրա խոսքով, ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքները կատարվել են ամբողջությամբ:
«Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները կազմակերպվել են բոլոր պահանջներին համապատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, քվեարկության ընթացքին հետևելու է 71209 մարդ, այդ թվում՝ դիտորդներ, տեղամասային և օկրուգային ընտրական հանձնաժողովների անդամներ, ինչպես նաև փորձագիտական խմբերի անդամներ։ Եթե ավելացնենք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին, ապա քվեարկության ընթացքին հետևելու իրավունք ունեցողների ընդհանուր թիվը մոտենում է 80 հազարի»։

29 Января 2025 - 09:00
Почти 80 тысяч человек обладают правом наблюдения за процессом голосования на муниципальных выборах в Азербайджане.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Азербайджана Мазахир Панахов, говоря о старте муниципальных выборов.
По его словам, подготовка к выборам была проведена в полном объеме:
«Муниципальные выборы организованы в соответствии со всеми требованиями. В целом процесс голосования будут наблюдать 71 209 человек, включая наблюдателей, членов участковых и окружных избирательных комиссий, а также членов экспертных групп. Если добавить представителей СМИ, то общее число лиц, имеющих право следить за процессом голосования, приближается к 80 тысячам».
Напомним, что голосование продлится до 19:00.
Выборы проходят на 5 846 избирательных участках в рамках 118 избирательных округов по всей стране. В выборах участвуют 16 092 кандидата, претендующих на 8 071 место в 685 муниципалитетах.