28 Հունվարի 2025 - 17:51
Համացանցում կեղծ հայտարարություն է տարածվում՝ AZAL ավիաընկերության ինքնաթիռի կործանման մասին, որը ներկայացվում է որպես Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական հաղորդագրություն։
Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեի անունից հրապարակված կեղծագրում հաստատվում է, որ «հետաքննության նախնական արդյունքները», իբր, հաստատում են՝ ինքնաթիռի թռչունների հետ բախման ռուսական կողմի վարկածը։ Կեղծագրի հեղինակները նաև Ադրբեջանից ներողություն են վերագրում Ռուսաստանին՝ «կեղծ տեղեկություններ տարածելու համար»։
Ակտաուի մոտ AZAL-ի ինքնաթիռի կործանման հետաքննության նախնական արդյունքների հրապարակման նախօրեին՝ մենք գործ ունենք մեր երկրի վրա հիբրիդային հարձակումների հետ։ Մի ընկեք նման խոսակցությունների ազդեցության տակ:

28 Января 2025 - 17:51
В сети распространяется фейковое заявление о крушении самолета авиакомпании AZAL, выдаваемое за официальное сообщение Министерства иностранных дел Азербайджана.
В фальшивке от имени пресс-секретаря МИД Айхана Гаджизаде утверждается, что «предварительные результаты расследования» якобы подтверждают версию российской стороны о столкновении самолета с птицами. Также авторы подделки приписывают Азербайджану извинения перед Россией за «распространение ложной информации».
В преддверии публикации предварительных итогов расследования катастрофы самолета AZAL под Актау мы имеем дело с гибридными атаками на нашу страну. Не ведитесь на подобные вбросы.