28 Հունվարի 2025 - 16:55
Հայաստանը առաջ է քաշել, այսպես կոչված, «Աշխարհի խաչմերուկ» նախագիծը, և այժմ աշխարհում չկա մի երկիր, որին այն չներկայացնի։ Չնայած այս, այսպես կոչված, «նախագիծն» առանց Ադրբեջանի մի կոպեկ էլ չարժե:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ տրանսպորտի հարցերին նվիրված խորհրդակցությանը։
«Եթե դուք իսկապես ցանկանում եք իրականացնել այս նախագիծը, ապա առաջին հերթին պետք է դիմեք Ադրբեջանին, քանի որ առանց մեզ դա ընդամենը թղթի կտոր է։ «Եվ մեր պայմաններն արդար են՝ հիմնված միջազգային իրավունքի և բուն Հայաստանի պարտավորությունների վրա»,- հավելել է պետության ղեկավարը։

• Алиев о «Перекрестке мира»: Без Азербайджана не стоит и гроша
Армения выдвинула так называемый проект «Перекресток мира», и сейчас в мире не осталось ни одной страны, которой бы она не представила его. Хотя этот так называемый «проект» без Азербайджана не стоит и гроша.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев на совещании, посвященном вопросам транспорта.
«Если вы действительно хотите реализовать этот проект, то в первую очередь должны обратиться к Азербайджану, потому что без нас это просто клочок бумаги. А наши условия справедливы, основаны на международном праве и на обязательствах самой Армении», — добавил глава государства.