• Ի.Ալիև. Մենք միշտ ուշադրության կենտրոնում ենք պահել տրանսպորտի հարցերը
Մենք միշտ ուշադրության կենտրոնում ենք պահել տրանսպորտի հարցերը, և վերջին 15 տարիների ընթացքում Բաքվում բազմաթիվ խոշոր նախագծեր են իրականացվել, շահագործման են հանձնվել մետրոյի նոր կայարաններ, ստեղծվել են տրանսպորտային հանգույցներ, թունելներ, կամուրջներ և նոր. ճանապարհներ են կառուցվել: Եթե մենք այս գործը չանեինք, այսօր Բաքվում տրանսպորտը լիովին կաթվածահար կլիներ։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ տրանսպորտի հարցերին նվիրված խորհրդակցությանը։
«Բայց, այնուամենայնիվ, մենք տեսնում ենք, որ հերթական խոշոր ծրագրի ընդունումը մեծ օգուտներ կբերի։ Այդ նպատակով՝ որոշ ժամանակ առաջ համապատասխան հանձնարարականներ եմ տվել Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությանը՝ նախապատրաստելու պետական ծրագիր, որի վրա աշխատանքներ են տարվում արդեն մի քանի ամիս»,- հավելել է պետության ղեկավարը։

28 Января 2025 - 15:49
Мы всегда держали транспортные вопросы в центре внимания, и за последние 15 лет в городе Баку было реализовано много крупных проектов, введены в эксплуатацию новые станции метро, созданы транспортные развязки, тоннели, мосты, проложены новые дороги. Если бы мы не проделали эту работу, транспорт в городе Баку сегодня был бы вообще парализован.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев на совещании, посвященном вопросам транспорта.
«Но все-таки мы видим, что принятие очередной крупной программы принесет большую пользу. С этой целью некоторое время назад я дал соответствующие указания Министерству цифрового развития и транспорта по подготовке государственной программы, работа над которой проводилась в течение нескольких месяцев», — добавил глава государства.