• Հրապարակվել է Ղարաբաղի վերականգնման համար ծախսված գումարը
2024 թվականին Ադրբեջանի պետբյուջեից 4 մլրդ 828,5 մլն մանաթ է հատկացվել՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման համար, ինչը 13,6 տոկոսով պակաս է 2023 թվականի ցուցանիշից։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ֆինանսների նախարարությանը։
Տվյալների համաձայն՝ տարվա ընթացքում կապալառու կազմակերպությունները օգտագործել են 4 մլրդ 855,8 մլն մանաթից 4 մլրդ 828,5 մլն մանաթը, կամ համապատասխան նախագծերի իրականացման համար բյուջեում հատկացված միջոցների 99,4%-ը։ Միաժամանակ կապիտալ ներդրումների համար հատկացված պետական միջոցների 98,5%-ը կամ 2 մլրդ 771,1 մլն մանաթն օգտագործվել է։

28 Января 2025 - 14:53
В 2024 году из государственного бюджета Азербайджана на восстановление и реконструкцию освобожденных от оккупации территорий было выделено 4 млрд 828,5 млн манатов, что на 13,6% меньше по сравнению с 2023 годом.
Согласно данным, в течение года подрядные организации использовали 4 млрд 828,5 млн манатов из 4 млрд 855,8 млн манатов, или 99,4% средств, предусмотренных в бюджете на реализацию соответствующих проектов. При этом из предусмотренных на капитальные вложения государственных средств освоено 98,5%, или 2 млрд 771,1 млн манатов.