• Խոջալու տեղափոխված նահատակի մայր. մեզանից յուրաքանչյուրը երազում էր վերադառնալ մեր հայրենի հողեր
Այսօր ես մեծ հպարտությամբ ժամանեցի օկուպացիայից ազատագրված հողեր։ Ես միաժամանակ տխուր և ուրախ եմ զգում: Ինչքան էլ դառը լինի իմ վիշտը, իմ մեջ շատ ավելի մեծ ուրախություն կա։ Որովհետև մեր հողերն արդեն ազատ են։
Այս մասին AZERTAC-ին հայտնել է Խոջալու քաղաք վերադարձած նախկին հարկադիր վերաբնակ, նահատակի մայր Ադիլյա Ռամազանովան:
«Մեզնից յուրաքանչյուրը երազում էր վերադառնալ հայրենի հողեր։ Երախտագիտություն եմ հայտնում մեր նախագահին: Թող Ալլահը լուսավորի մեր նահատակների հոգիները: «Ադրբեջանի ժողովրդին մաղթում եմ երջանիկ օրեր և բարգավաճում»,- հավելել է նախկին հարկադիր վերաբնակը։

• Мать шехида, переехавшая в Ходжалы: Каждый из нас мечтал вернуться на родные земли
Сегодня я с большой гордостью приехала на освобожденные от оккупации земли. Мне одновременно грустно и радостно. Как бы ни была горька моя печаль, радости во мне гораздо больше. Потому что наши земли обрели свободу.
Об этом АЗЕРТАДЖ сказала возвратившаяся в город Ходжалы мать шехида, бывшая вынужденная переселенка Адиля Рамазанова.
«Каждый из нас мечтал о возвращении на родные земли. Выражаю благодарность нашему президенту. Да упокоит Аллах души наших шехидов! Желаю азербайджанскому народу счастливых дней и процветания», - добавила бывшая вынужденная переселенка.