21 Դեկտեմբերի 2024 - 13:24
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանատնից, դեսպան Ռահման Մուստաֆաևը հանդիպել է՝ Մոսկվայի կառավարության նախարար, Մոսկվա քաղաքի արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի վարչության պետ Սերգեյ Չերեմինի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև համագործակցության խորացման, մասնավորապես՝ քաղաքային ծառայությունների թվայնացման ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացման, նորարարական կլաստերների, տրանսպորտային հանգույցների և տեխնոլոգիական պարկերի ստեղծման և այլ հարցեր։
Կողմերը քննարկել են՝ կոմպլեքսային քաղաքաշինության ոլորտում Մոսկվայի առաջավոր փորձի և քաղաքաշինության ոլորտում առաջադեմ լուծումների կիրառման հնարավորությունները։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև՝ 2025 թվականի երկրորդ կեսին Մոսկվայում Ադրբեջանի օրերի նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված հարցեր։

21 Декабря 2024 - 12:24
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в посольстве Азербайджана в РФ, посол Рахман Мустафаев встретился с министром Правительства Москвы, руководителем Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы Сергеем Череминым.
В ходе встречи были затронуты вопросы углубления сотрудничества между столицами двух стран, в частности реализации совместных проектов в сфере цифровизации городских сервисов, создания инновационных кластеров, транспортных хабов и технопарков и др.
Стороны обсудили возможности использования передового опыта Москвы в области комплексного городского развития и применения передовых решений в градостроительстве.
В рамках встречи также рассмотрены также вопросы, связанные с подготовкой и проведением ответных Дней Азербайджана в Москве во второй половине 2025 года.