20 Դեկտեմբերի 2024 - 10:01
Տնտեսական համագործակցության D-8 կազմակերպության 11-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Կահիրեում հանդիպել է իր թուրք գործընկեր Հաքան Ֆիդանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ: Հաքան Ֆիդանը շնորհավորել է Ադրբեջանին՝ D-8-ին անդամակցելու կապակցությամբ։ Հանդիպմանը քննարկվել են՝ երկու երկրների միջև ռազմավարական դաշինքի հարցերը, Սիրիայում տիրող իրավիճակը և նրա բնակչությանը մարդասիրական օգնություն տրամադրելու ծրագրերը։

• Байрамов встретился в Каире с Фиданом
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках 11-го саммита Организации экономического сотрудничества D-8 встретился в Каире со своим турецким коллегой Хаканом Фиданом.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в публикации Министерства иностранных дел Азербайджана в соцсети Х. Хакан Фидан поздравил Азербайджан с вступлением в D-8. На встрече были обсуждены вопросы стратегического союзничества между двумя странами, текущая ситуация в Сирии и планы по оказанию гуманитарной помощи ее населению.