19 Դեկտեմբերի 2024 - 16:05
«Չմոռանանք, որ իրական վախկոտությունը կայանում է նրանում, որ ամերիկյան կազմակերպությունները, որոնք իրենց ներկայացնում են որպես «արդար և անաչառ», սուտը ներկայացնում են որպես ճշմարտություն և մարդու իրավունքները օգտագործում են որպես պատրվակ՝ իրենց աշխարհաքաղաքական նպատակներին հասնելու համար»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեի սոցցանցում հրապարակման մեջ:
«Ադրբեջանի հասցեին Միացյալ Նահանգների անհիմն մեղադրանքները՝ մի երկրի, որը միջազգային ասպարեզում ներկայանում է որպես մարդու իրավունքների պաշտպան, բայց միևնույն ժամանակ անտեսում է մեծ թվով մարդկանց իրավունքները, երկակի ստանդարտների վառ օրինակ է հանդիսանում։ Ճնշման նպատակով քննադատությունը կարող է արդյունավետ լինել միայն այն դեպքում, եթե քննադատի մտադրությունները մաքուր են, իսկ բարոյական սկզբունքները՝ բարձր: Անցյալի սխալներից դասեր քաղելը անհրաժեշտ նախապայման է՝ ապագայում հաջող քայլերի համար»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

• МИД АР: США используют права человека для геополитических целей
«Не стоит забывать, что настоящая трусость заключается в том, что американские организации, которые преподносят себя «честными и беспристрастными», выдают ложь за правду и используют права человека как предлог для достижения своих геополитических целей».
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации главы пресс-службы Министерства иностранных дел Азербайджана Айхана Гаджизаде в соцсети Х.
«Необоснованные обвинения против Азербайджана со стороны США, страны, которая преподносит себя на международной арене как защитника прав человека, но при этом игнорирует права большого числа людей, являются ярким примером двойных стандартов. Критика с целью давления может быть эффективной только в том случае, если намерения критикующего чисты, а моральные принципы высоки. Извлекать уроки из прошлых ошибок — необходимое условие для успешных шагов в будущем», — говорится в публикации.