• Սահիլ Բաբաև. Էլեկտրոնային աշխատանքային պայմանագրերին անցումը պետք է ավարտվի
«Օրենքով սահմանված ժամկետում պետք է ամբողջությամբ ավարտենք՝ աշխատանքային պայմանագրերի էլեկտրոնային համակարգի անցումը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ն, այս մասին հայտարարել է ԱՀ աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարար Սահիլ Բաբաևը՝ ելույթ ունենալով կարիերայի զարգացման ադրբեջանական ֆորումում։
Նախարարը նշել է, որ մարդկանց բարեկեցության ապահովման ամենակարևոր գործոնը զբաղվածությունն է։
«Այսօր Ադրբեջանում աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությունը մատուցում է 160 ծառայություն, որից 145-ը՝ էլեկտրոնային։ Պետական կայույցներում այս անցումը պետք է ավարտվի մինչև 2025 թվականի հունվարի 1-ը, իսկ մասնավոր հատվածում՝ մինչև հուլիսի 1-ը»,- ընդգծել է նախարարը։

• Сахиль Бабаев: Переход на электронные трудовые договоры должен быть завершен
«Мы должны полностью завершить переход на систему электронного трудового договора в течение срока, установленного законодательством».
Как передает Armenia.Az, об этом заявил министр труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики Сахиль Бабаев во время выступления на азербайджанском Форуме развития карьеры.
Министр отметил, что наиболее важным фактором обеспечения благополучия людей является занятость.
«Сегодня в Азербайджане Министерство труда и социальной защиты населения оказывает 160 услуг, из которых 145 — электронные. В государственных структурах этот переход должен быть завершен к 1 января 2025 года, а в частном секторе — к 1 июля», — подчеркнул министр.