21 Նոյեմբերի 2024 - 14:18
2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ Թուրքիայում անցկացվում են SAT-SAS-2024 համատեղ զորավարժություններ՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի Ռազմածովային ուժերի ստորջրյա պաշտպանության և ստորջրյա հարձակման ստորաբաժանումների ներգրավմամբ:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական գերատեսչությունից, Մարմարիս քաղաքի Ակսազ ռազմածովային բազայում անցկացվող զորավարժությունների ընթացքում Ռազմածովային ուժերի հատուկ նշանակության ջոկատները բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել են թիրախ-նավերի գրավման առաջադրանքները:
Առաջիկա օրերին երկու երկրների հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները կմշակեն ցամաքային և ծովային մարտի մարտավարություն, կիրականացնեն ուղղաթիռներից վայրէջքի, պայմանական առափնյա տարածքի գրավման, ստորջրյա ականների և չպայթած զինամթերքի որոնման և վնասազերծման

21 Ноября 2024 - 10:53
Согласно плану подготовки на 2024 год, в Турции проводятся совместные учения SAT-SAS-2024 с участием подразделений подводной обороны и подводного нападения военно-морских сил Азербайджана и Турции.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве обороны, в ходе учений на военно-морской базе Аксаз в городе Мармарис морской спецназ с высоким профессионализмом выполнил задачи по захвату кораблей-мишеней.
В последующие дни подразделения спецназа обеих стран отработают тактику сухопутного и морского боя, выполнят задачи по десантированию с вертолетов, захвату условной прибрежной территории, поиску и обезвреживанию подводных мин и неразорвавшихся боеприпасов.