• Ադրբեջանում 3 տարվա ընթացքում 7 խոշոր հյուրանոց կկառուցվի
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին Մոսկվայում Ադրբեջանի զբոսաշրջության բյուրոյի ներկայացուցչության բացման ժամանակ ասել է՝ Agalarov Development-ի նախագահ Էմին Աղալարովը։
«Ադրբեջանում՝ SEA BREEZE Resort առողջարանային քաղաքում, առաջիկա 3 տարում կկառուցվեն 7 խոշոր հյուրանոցներ, այդ թվում՝ Radisson Blu-ն, Hilton-ը, Waldorf Astoria-ն, Kempinski-ն, Gran-ը և Marriott-ը: Հաշվի առնելով այն, որ ես վերջին 20 տարիների ընթացքում զբաղվում եմ շքեղ մանրածախ առևտրով, և մենք գիտենք, որ այսօր ապրանքանիշերի մեծ մասը լքել է ռուսական շուկան, մենք խրախուսում ենք ակտիվորեն ինտեգրել դրանք Ադրբեջանին, որպեսզի ռուս զբոսաշրջիկները կարողանան գալ Բաքու և գնումներ կատարել»,- ասել է գործարարը։

• В Азербайджане в течение 3 лет будут построены 7 больших гостиниц
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом президент Agalarov Development Эмин Агаларов рассказал на открытии представительства Бюро по туризму Азербайджана в Москве.
«В Азербайджане, курортном городке SEA BREEZE Resort в следующие 3 года будут построены 7 больших гостиниц, в том числе Radisson Blu, Hilton, Waldorf Astoria, Kempinski, Gran и Marriott. В свете того, что я последние 20 лет занимался luxury-ритейлом и мы знаем, что сегодня большая часть брендов покинули российский рынок, мы будим их активно интегрировать в Азербайджан для того, чтобы российские туристы могли приехать в Баку и осуществить шоппинг», - сказал бизнесмен.