• Ադրբեջանի դեսպանը հանդիպել է Մարոկկոյի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
Մարոկկոյում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նազիմ Սամեդովը հանդիպել է՝ այս երկրի ազգային պաշտպանության նախարար Աբդել Լատիֆ Լուդիի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, հանդիպմանը Աբդել Լատիֆ Լուդին նշել է՝ Ադրբեջանի և Մարոկկոյի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման լայն հնարավորությունները։
Նազիմ Սամեդովն ընդգծել է, որ Ադրբեջանի և Մարոկկոյի միջև կապերը տարբեր ոլորտներում վերջին տարիներին զգալիորեն ընդլայնվել են, պատմել է բազմաթիվ փոխայցելությունների և ստորագրված փաստաթղթերի մասին և կարևորել երկկողմ հարաբերությունների շրջանակներում իրավապայմանագրային դաշտի հետագա ընդլայնումը։
Հանդիպմանը քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։ Վերջում Նազիմ Սամեդովը Աբդել Լատիֆ Լուդիին Ադրբեջան այցելելու հրավեր է հանձնել։

• Посол Азербайджана встретился с министром национальной обороны Марокко
Чрезвычайный и полномочный посол Азербайджана в Марокко Назим Самедов встретился с министром национальной обороны этой страны Абдель Латифом Луди.
Как передает Armenia.Az, на встрече Абдель Латиф Луди отметил широкие возможности для дальнейшего развития отношений между Азербайджаном и Марокко.
Назим Самедов подчеркнул, что азербайджано-марокканские связи в различных сферах за последние годы значительно расширились, рассказал о многочисленных взаимных визитах и подписанных документах, отметил важность дальнейшего расширения договорно-правовой базы в рамках двусторонних отношений.
На встрече были обсуждены другие вопросы, представляющие взаимный интерес. В заключение Назим Самедов вручил Абдель Латифу Луди приглашение посетить Азербайджан.