• ՄՕԿ-ի ներկայացուցիչն այցով գտնվում է Ադրբեջանում
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) Անվտանգ սպորտի հարցերով խորհրդական Թիենե Վերտոմմենը այցով գտնվում է Ադրբեջանում։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են Ազգային օլիմպիական կոմիտեից (ԱՕԿ), այցի երկրորդ օրը հյուրը հանդիպել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու սպորտում երեխաների և դեռահասների անվտանգությունը։
Հանդիպման մասնակցող՝ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի երեխաների պաշտպանության ոլորտի մասնագետ Վուգար Սալմանովը և դեռահասների զարգացման ոլորտի մասնագետ Նիգյար Նասրուլլաևան, ՄՕԿ-ի հավաստագրված մասնագետ Վագիֆ Ալիևը, միջազգային ծրագրերի բաժնի աշխատակից Ջեյհուն Ռահմանովը, Միջազգային օլիմպիական ծրագրերի վարչության առաջատար խորհրդատու Լալա Հուսեյնովան և «Անվտանգ սպորտի» աշխատանքային խմբի անդամ Այան Խանքիշիևը մտքեր են փոխանակել Տիենե Վերտոմմենի հետ։

• Представитель МОК находится с визитом в Азербайджане
Советник Международного олимпийского комитета (МОК) по безопасному спорту Тиене Вертоммен находится с визитом в Азербайджане.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в Национальном олимпийском комитете (НОК), во второй день визита гостья встретилась с представителями ЮНИСЕФ для обсуждения вопросов безопасности детей и подростков в спорте.
Присутствовавшие на встрече специалист из ЮНИСЕФ в области защиты детей Вугар Салманов и специалист в области развития подростков Нигяр Насруллаева, сертифицированный специалист МОК Вагиф Алиев, сотрудник отдела международных программ Джейхун Рахманов, ведущий консультант Управления международных олимпийских программ Лала Гусейнова и член рабочей группы «Безопасный спорт» Аян Ханкишиев обменялись мнениями с Тиене Вертоммен.
На мероприятии говорилось о проводимых в столице и регионах просветительских мероприятиях по пропаганде безопасного спорта.