• Ղարաբաղում ադրբեջանական բանակի զինծառայող է զոհվել
Ադրբեջանի Գուբադլիի շրջանի զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել ԱՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, շարքային Մուրադ Ֆուադ օղլու Հասանովի հրազենից արձակված կրակոցի հետևանքով զոհվելու մասին։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ զինդատախազի ավագ օգնական, ԱՀ Զինվորական դատախազության մամուլի ծառայության ղեկավար Ֆիրադ Ալիևը հայտնել է, Գուբադլիի զինվորական դատախազության և քրեական գործերի և տեղեկատվության վարչության աշխատակիցները զննել են մահացած զինծառայողի մարմինը և դեպքի վայրը։
Փաստի առթիվ Գուբադլիի զինվորական դատախազությունում քրեական գործ է  հարուցվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով։

• В Карабахе трагически погиб военнослужащий азербайджанской армии
В Военную прокуратуру Губадлинского района Азербайджана поступила информация о гибели военнослужащего N-й воинской части Министерства обороны АР, солдата Мурада Фуад оглу Гасанова в результате выстрела из огнестрельного оружия.
Как сообщил Armenia.Az cтарший помощник военного прокурора, руководитель пресс-службы Военной прокуратуры АР Фирад Алиев, сотрудники Губадлинской военной прокуратуры и Управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры республики осмотрели тело погибшего солдата и место происшествия.
По факту в Губадлинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса АР, допрошены свидетели, назначены различные экспертизы, ведётся следствие.