• COP29-ում հավատարմագրվել են ԶԼՄ-ների մոտ երեք հազար ներկայացուցիչներ
Մինչ օրս ԶԼՄ-ների շուրջ 3 հազար ներկայացուցիչներ են հավատարմագրվել՝ լուսաբանելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանը (COP29), որը տեղի կունենա այս տարվա նոյեմբերին Բաքվում։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է COP29 Օպերացիոն ընկերության Համակարգող խորհրդի անդամ Այան Նաջաֆը։
«Ներկայումս շուրջ 3 հազար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ գրանցվել են COP29-ին մասնակցելու համար։ Դրանց թվում կան ինչպես տեղական, այնպես էլ արտասահմանյան լրատվամիջոցներ։ ՄԱԿ-ի «երկնագույն» գոտում աշխատանքներին մասնակցելու համար ԶԼՄ-ների հավատարմագրումն արդեն ավարտվում է այսօր՝ հոկտեմբերի 21-ին»,- երկուշաբթի օրը լրագրողներին ասել է Նաջաֆը:

• Около трех тысяч представителей медиа прошли аккредитацию на COP29
На сегодняшний день около 3 тыс. представителей СМИ прошли аккредитацию для освещения 29-ой сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая пройдет в Баку в ноябре текущего года.
Как передает Armenia.Az, об этом заявила член Координационного совета Операционной компании COP29 Аян Наджаф.
«В настоящее время около 3 тыс. представителей СМИ зарегистрировались для участия в COP29. Среди них присутствуют как местные, так и зарубежные СМИ. Аккредитация СМИ на участие в работе в «голубой» зоне ООН уже завершается сегодня, 21 октября», — сказала Наджаф в понедельник журналистам.
Она также отметила, что с недавнего времени дан старт аккредитации медиа для работы в «зеленой» зоне, данная регистрация завершится в конце октября.
По словам Наджаф, на данный момент около 150 представителей медиа подали заявки на аккредитацию в «зеленую» зону.