• Քննարկվել են Ադրբեջանի և Իտալիայի ռազմական համագործակցության հարցերը
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Իտալիայի Հանրապետության ԶՈՒ գլխավոր շտաբի միջև ստորագրված 2024 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանի համաձայն՝ Բաքվում շտաբային բանակցություններ են տեղի ունեցել։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության վարչությունում կայացած հանդիպմանը նշվել է երկրների միջև կապերի ամրապնդման դրական ազդեցությունը ռազմական ոլորտի վրա։ Անդրադառնալով ներկա պահին տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության կարևորությանը, կողմերն ընդգծել են համաշխարհային խաղաղության ապահովման համար համատեղ աշխատանքի կարևորությունը։
Մտքերի հանգամանալից փոխանակում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Իտալիայի միջև ռազմական համագործակցության ներկա վիճակի և զարգացման հեռանկարների շուրջ։

• Обсуждены вопросы военного сотрудничества между Азербайджаном и Италией
В соответствии с Планом двустороннего сотрудничества на 2024 год, подписанным между Министерством обороны Азербайджанской Республики и Генеральным штабом Итальянской Республики, в Баку были проведены штабные переговоры.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства экономики,
На встрече, состоявшейся в Управлении международного военного сотрудничества Министерства обороны, было отмечено положительное влияние укрепляющихся связей между странами на военную сферу. Коснувшись значимости региональной и международной безопасности в нынешнее время, стороны подчеркнули важность совместной работы для обеспечения мира во всем мире.
Был проведен обстоятельный обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах развития военного сотрудничества между Азербайджаном и Италией.
Были проанализированы вопросы сотрудничества в военно-технической и военно-образовательной областях.