• Գյուղատնտեսական նշանակության հողերը Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում կարող են վարձակալվել
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում գյուղատնտեսական նշանակության հողերն առաջարկվում է վարձակալությամբ տրամադրել տնտեսվարող սուբյեկտներին ներդրումային մրցույթների միջոցով։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, դա արտացոլված է «Հողի վարձակալության մասին» օրենքում փոփոխություններ ենթադրող օրինագծում։ Փաստաթուղթը քննարկվում է Միլլի Մեջլիսի ագրարային քաղաքականության հարցերով հանձնաժողովի այսօրվա նիստում։
Բացի այդ, օրինագծի համաձայն՝ Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջանների բնակավայրերի (գյուղերի և քաղաքների) մոտ գտնվող գյուղատնտեսական նշանակության հողերն առաջարկվում է արտոնյալ պայմաններով վարձակալության տալ այն բնակավայրերի բնակիչներին։

14 Октября 2024 - 11:24
Земли сельскохозяйственного назначения на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана предлагается сдавать в аренду субъектам предпринимательства через инвестиционные конкурсы.
Как сообщает Armenia.Az, это нашло отражение в законопроекте об изменениях в закон «Об аренде земли». Документ обсуждается на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по аграрной политике.
Кроме того, согласно законопроекту, земли аграрного назначения вблизи населенных пунктов (сел и поселков) Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов предлагается сдавать в аренду жителям этих сел и поселков на льготных условиях.