• COP29-ը Միլլի Մեջլիսի նիստի օրակարգում
Ադրբեջանի խորհրդարանում հաստատվելու է «Ադրբեջանի Հանրապետության կառավարության և ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության քարտուղարության միջև ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանի, Կիոտոյի արձանագրության և Փարիզի համաձայնագրի, Կիոտոյի արձանագրության կողմերի 19-րդ նստաշրջանի, Փարիզի համաձայնագրի կողմերի 6-րդ նստաշրջանի և օժանդակ մարմինների նիստերի մասին համաձայնագիրը»։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս հարցը ներառված է Միլլի Մեջլիսի նիստի օրակարգում, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 8-ին։

05 Октября 2024 - 11:27
Будет утверждено «Соглашение о 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций по изменению климата между Правительством Азербайджанской Республики и Секретариатом Организации Объединенных Наций по изменению климата, Киотского протокола и Парижского соглашения, 19-й сессии встречи сторон Киотского протокола, 6-й сессии встречи сторон Парижского соглашения и соглашение о сессиях вспомогательных органов».
Как сообщает Armenia.Az, данный вопрос включен в повестку заседания Милли Меджлиса, которое состоится 8 октября.