• Քյամրան Ալիևը հանդիպել է Թուրքիայի արդարադատության նախարարի հետ
Գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևը հանդիպել է Ադրբեջանում գտնվող Թուրքիայի արդարադատության նախարար Յըլմազ Թունչին։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ երկու երկրների միջև բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունների զարգացումը դաշինքային մակարդակի է հասել երկրների ղեկավարներ Իլհամ Ալիևի և Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի համատեղ ջանքերի շնորհիվ։
Քյամրան Ալիևը երախտագիտություն է հայտնել Թուրքիային 44-օրյա Հայրենական պատերազմի և դրան հաջորդած ժամանակաշրջանում քաղաքական և բարոյական աջակցության համար։

05 Октября 2024 - 08:36
Генеральный прокурор Кямран Алиев встретился с находящимся с визитом в Азербайджане министром юстиции Турции Йылмазом Тунчем.
Как сообщает Armenia.Az, в ходе встречи было отмечено, что развитие дружественных и братских отношений между двумя странами достигло уровня союзничества благодаря совместным усилиям глав государств Ильхама Алиева и Реджепа Тайипа Эрдогана.
К.Алиев выразил благодарность Турции за политическую и моральную поддержку в ходе 44-дневной Отечественной войны и последующий период.
Министр юстиции Турции Йылмаз Тунч, выразив благодарность за теплый прием, отметил высокий уровень сотрудничества между правовыми и судебными органами двух стран.