• Պետական ​​հանձնաժողով. զինվորներ Մամեդովը և Աբդուլաևը զոհել են ցրտահարությունից
Ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ Մամեդով Ֆարիդ Աժդար օղլուն (ծնված 2003 թ.) և Աբդուլլաև Ֆիրդովսի Մայիս օղլուն (ծնված 2003 թ.), ովքեր 2022 թվականի մարտի 3-ին անհետացել են Լաչինի շրջանում սահմանին և որոնց աճյունները հայտնաբերվել են՝ Քելբեջարի շրջան Իստիսու ավանի Յուզբուլաղ արոտավայրում, զոհվել են ցրտահարությունից:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ռազմագերիների, պատանդների և անհետ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովից, այս եզրակացությունն արվել է դատաբժշկական և քրեագիտական փորձաքննությունների արդյունքներով։
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի մարտի 3-ին Ֆիրդովսի Աբդուլաևը և Ֆարիդ Մամեդովը, Լաչինի շրջանում մարտական դիրքից մյուսը շարժվելով, վատ տեսանելիության պայմաններում ձնաբքի հետևանքով կորցրել են կողմնորոշումը։

• Госкомиссия: солдаты Мамедов и Абдуллаев погибли от обморожения
Солдаты азербайджанской армии Мамедов Фарид Аждар оглу (2003 г/р) и Абдуллаев Фирдовси Маис оглу (2003 г/р), пропавшие без вести на пограничном направлении в Лачинском районе 3 марта 2022 года и останки которых были найдены на пастбище Юзбулаг в поселке Истису Кяльбаджарского района, погибли от обморожения.
Как сообщили Armenia.Az в Госкомиссии по делам военнопленных, заложников и без вести пропавших граждан, такое заключение сделано по итогам судебно-медицинской и криминалистической экспертиз.
Напомним, что 3 марта 2022 года Фирдовси Абдуллаев и Фарид Мамедов, перемещаясь с одной боевой позиции на другую на территории Лачинского района, потеряли ориентиры в условиях плохой видимости из-за метели.