• «Бірлестік-2024». ադրբեջանցի կոմանդոսները խրամատային մարտ են ցուցադրել
Ղազախստանի Հանրապետությունում անցկացվող «Бірлестік-2024» միջազգային օպերատիվ-տակտիկական հրամանատարաշտաբային զորավարժություններին մասնակցող երկրների ռազմական ղեկավարությունը ժամանել է «Օյմաշա» զորավարժարան։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, նրանք նախ ծանոթացել են զորավարժությունների մասնակիցների համար զորավարժարանում ստեղծված պայմաններին։ Հետո զննել են օտարերկրյա զինվորական կոնտինգենտի տեղակայման վայրը և ճաշարանը:
Այնուհետև վարժանքներում ներգրավված ադրբեջանական բանակի զինծառայողները խրամատային մարտ են ցուցադրել։
Ադրբեջանի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի և Տաջիկստանի պատվիրակությունները ժամանել են հրամանատարական կառավարման կետ։
Զորավարժությունների մասնակիցների պատրաստման մասին մանրամասն տեղեկատվություն տրամադրելուց հետո տեսակոնֆերանսի միջոցով լսվել են զորավարժությունների ընթացքի մասին զեկույցներ։

17 Июля 2024 - 09:11
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Минобороны, представители сначала ознакомились с условиями, созданными на полигоне для участников учений. Был проведен осмотр мест дислокации иностранного военного контингента и столовой.
Затем военнослужащие азербайджанской армии, привлеченные к учениям, продемонстрировали траншейный бой.
Делегации Азербайджана, Кыргызстана, Узбекистана и Таджикистана прибыли на пункт управления командования.
После предоставления подробной информации о процессе подготовки участников учений, на карте и посредством видеоконференции были заслушаны доклады о мероприятиях, выполняемых в ходе учений.
В завершение гости понаблюдали за тактическим эпизодом международных учений «Бірлестік-2024».
Задачи по уничтожению незаконных вооруженных отрядов в условиях ограниченной видимости были выполнены участниками учений с высоким профессионализмом.