• Ադրբեջանի վարկային բյուրոն ստացել է գրեթե 180 մլն հայտ
«Ադրբեջանի վարկային բյուրո» ՍՊԸ-ն 2018-2023 թվականների գործունեության ընթացքում ստացել է 177,4 միլիոն հայտ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, դրանցից 172,1 մլն-ը եղել են սովորական (այդ թվում՝ 139,6 մլն զանգվածային հարցումներ), իսկ 5,3 մլն-ը՝ սքորինգային հարցումներ:
Միայն անցյալ տարի «Ադրբեջանի վարկային բյուրո»-ն ստացել է 53,5 մլն սովորական հարցում, այդ թվում՝ 41 մլն զանգվածային հարցում, ինչը համապատասխանաբար 2,2 և 2,4 անգամ պակաս է, քան նախանցյալ տարի: Տարվա ընթացքում սքորինգային հայտերի թիվը նվազել է 6,6 անգամ՝ մինչև 0,7 միլիոն:

12 Июля 2024 - 16:13
ООО «Азербайджанское кредитное бюро» (АКБ) за 2018–2023 годы деятельности получило 177,4 млн запросов.
Как сообщает Armenia.Az, из них 172,1 млн были обычными (в том числе 139,6 млн - массовыми), а 5,3 млн - скоринговыми запросами.
Только за прошлый год в АКБ поступило 53,5 млн обычных запросов, в том числе 41 млн массовых, что соответственно в 2,2 и 2,4 раза меньше, чем годом ранее. За год количество скоринговых запросов сократилось в 6,6 раза до 0,7 млн.
«Азербайджанское кредитное бюро» создано 15 января 2018 года. Его уставный капитал составляет 2 млн манатов. Учредителями бюро являются 8 банков с долей по 12,5% каждый: «Международный банк Азербайджана», Bank Respublika, Xalq Bank, Kapital Bank, PAŞA Bank, Rabitəbank, Unibank и Ziraat Bank.