12 Հուլիս 2024 - 11:32
Պակիստանը միշտ պաշտպանել է ձեր դիրքորոշումը Ղարաբաղի հարցում, և ձեր հաղթանակը արդարության հաղթանակի օրինակ է։ Պակիստանը միշտ աջակցել է ձեր դիրքորոշմանը այս տասնամյակների ընթացքում:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հուլիսի 11-ին Իսլամաբադում նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ մամուլի ասուլիսում ասել է Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը։
Ընդգծելով, որ Ադրբեջանը նույնպես միշտ աջակցել է քաշմիրցիների արդար գործին, վարչապետը նշել է, որ խոսքը վերաբերում է «այդ միլիոնավոր մարդկանց, ովքեր ավելի քան յոթ տասնամյակ ահռելի զոհողություններ են արել՝ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի որոշումներին համապատասխան իրենց ինքնորոշման իրավունքին հասնելու համար»:
«Ադրբեջանը մերձավորարևելյան այլ երկրների՝ Թուրքիայի հետ միասին բարեկամ, եղբայրական երկրներից է, որոնք աջակցում են Քաշմիրի գործին», - հավելել է նա։

12 Июля 2024 - 10:09
Пакистан всегда поддерживал вашу позицию по Карабаху, и Ваша победа – это пример торжества справедливости. Пакистан всегда поддерживал вашу позицию на протяжении всех этих десятилетий.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал премьер-министр Пакистана Мухаммад Шахбаз Шариф 11 июля в Исламабаде в заявлении для прессы с президентом Ильхамом Алиевым.
Подчеркнув, что Азербайджан также всегда поддерживал правое дело кашмирцев, премьер-министр отметил, что имеет в виду «тех миллионов людей, которые более семи десятилетий несли огромные жертвы, чтобы добиться своего права на самоопределение в соответствии с резолюциями Совета Безопасности ООН».
«Азербайджан является одной из дружественных, братских стран, наряду с другими странами Ближнего Востока, Турцией, которые поддерживают дело Кашмира», - добавил он.