20 Հունիսի 2024 - 17:57
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ գիտության և կրթության նախարարության մամուլի ծառայությունից, օլիմպիադայի եզրափակչում, որին մասնակցել են IX և X դասարանների աշակերտներ, իրենց գիտելիքներն ու հմտությունները ստուգել են 36 աշակերտ։
Եզրափակչի մասնակիցների թվում էին ուսանողներ Բաքվից, Սումգայիթից, Նախչըվանից, Իսմայիլիից և այլ տարածաշրջաններից։
Նախչըվանի պետական համալսարանում կայացած եզրափակչում ժյուրին բաց հարցեր է ուղղել աշակերտներին։
Օլիմպիական խաղերում կընտրվեն 18 հաղթողներ (3 առաջին տեղ, 6 երկրորդ, 9 երրորդ): Հաղթողների պարգևատրման արարությունը կկազմակերպվի՝ «Վերադարձ Արևմտյան Ադրբեջան» փառատոնի շրջանակներում, որը կանցկացվի հունիսի 21-ին Նախչըվանում։

20 Июня 2024 - 16:29
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства науки и образования АР, 36 учащихся проверили свои знания и умения в финале олимпиады, в которой приняли участие учащиеся IX и X классов.
Среди финалистов были ученики из Баку, Сумгайыта, Нахчывана, Исмаиллы и других регионов.
В финале, проведенном в Нахчыванском государственном университете, жюри задало студентам открытые вопросы.
На Олимпиаде будут выбраны 18 победителей (3 первых места, 6 вторых, 9 третьих). Церемония награждения победителей будет организована в рамках фестиваля «Возвращение в Западный Азербайджан», который пройдет 21 июня в Нахчыване.