20 Մայիսի 2024 - 18:01
Ավարտվել են 2024 թվականի ցամաքային զորքերի պատրաստության պլանի համաձայն՝ հրետանային ստորաբաժանումների մասնակցությամբ անցկացված՝ մարտական հրաձգությամբ մարտավարական զորավարժություւնները, Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից։
Զորավարժությունների պլանի համաձայն՝ մշտական տեղակայման կետերից կենտրոնացման շրչաններ դուրս բերված ստորաբաժանումները հաջողությամբ կատարել են՝ կրակային դիրքեր զբաղեցնելու, մարտական օգտագործման կայանքների պատրաստման, ճշգրիտ կրակով պայմանական հակառակորդի կեղծ թիրախները հայտնաբերելու և ոչնչացնելու, ինչպես նաև հանձնարարված մի շարք այլ առաջադրանքներ։
Զորավարժություններում ցուցադրվել է բարձր պրոֆեսիոնալիզմ, որի ընթացքում հիմնական շեշտը դրվել է՝ զինծառայողների գիտելիքների և հմտությունների բարձրացման, հրետանային ստորաբաժանումների հրամանատարական կազմի կառավարման հմտությունների կատարելագործման, ինչպես նաև մարտական գործողությունների ժամանակ այլ զորատեսակների հետ փոխգործակցության կազմակերպման վրա։

Завершились тактические учения с боевой стрельбой, проходившие в соответствии с планом подготовки Сухопутных войск на 2024 год с участием артиллерийских подразделений, сообщили Armenia.Az в Минобороны АР.
Согласно плану учений, подразделения, выведенные из пунктов постоянной дислокации в районы сосредоточения, успешно выполнили задачи по занятию огневых позиций, подготовке установок к боевому применению, обнаружению и уничтожению целей условного противника точным огнем, а также ряд других поставленных задач.
На учениях, в ходе которых основное внимание было уделено повышению знаний и навыков военнослужащих, совершенствованию навыков управления артиллерийскими подразделениями командного состава, а также организации взаимодействия с другими видами войск в ходе боевых действий, был продемонстрирован высокий профессионализм.