• Նախագահ Ալիևի կարևոր ուղերձները՝
Ապրիլի 23-ին АДА համալսարանում՝ «COP29 և կանաչ տեսլական Ադրբեջանի համար» թեմայով միջազգային ֆորում՝ է անցկացվում:
Ադրբեջանի տնտեսությունն ինքնաբավ է և կայուն աճ է ցուցադրում նույնիսկ ճգնաժամի ժամանակ, ապրիլի 23-ին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ ելույթ ունենալով ADA համալսարանում կազմակերպված՝ «COP29 և կանաչ տեսլական Ադրբեջանի համար» միջազգային ֆորումում։
«Մենք ունենք արտաքին պարտքի շատ ցածր մակարդակ՝ Ադրբեջանի համախառն ներքին արդյունքի 8 տոկոսից պակաս»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։
Հիշելով, որ ժամանակին որպես պատվավոր հյուր մասնակցել է ԵվրԱզԷՍ-ի միջոցառմանը, պետության ղեկավարը նշել է. «Ադրբեջանը շատ սերտ գործընկերություն է պահպանում Եվրասիական տնտեսական միության բոլոր անդամ երկրների հետ, բացառությամբ Հայաստանի»։
Խոսելով Ադրբեջանում COP29-ի անցկացման կարևորության մասին՝ պետության ղեկավարը նշել է. «COP29-ը հանդիսանում է՝ միջազգային հանրության կողմից Ադրբեջանի հանդեպ մեծ հարգանքի և աջակցության դրսևորումը»։

• Важные месседжи президента Алиева
23 апреля в Университете АДА проходит международный форум на тему «СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана».
Экономика Азербайджана является самодостаточной и демонстрирует устойчивый рост даже в условиях кризиса, заявил Президент Ильхам Алиев 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему «СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана», организованном в Университете АДА.
«У нас очень низкий уровень внешнего долга — менее 8 процентов валового внутреннего продукта Азербайджана», - подчеркнул глава государства.
Напомнив о том, что однажды участвовал в мероприятии ЕврАзЭС в качестве почетного гостя, глава государства отметил: «Азербайджан поддерживает очень тесные партнерские отношения со всеми странами-членами Евразийского экономического союза, за исключением Армении».
Говоря о важности проведения COP29 в Азербайджане, глава государства отметил: «COP29 является проявлением большого уважения и поддержки международного