• Նախագահ. Ադրբեջանի և ՌԴ միջև բարեկամական հարաբերությունների հիմքը դրել են Վլադիմիր Պուտինն ու Հեյդար Ալիևը
23 Ապրիլի 2024 - 10:10
Բայկալ-Ամուր երկաթուղային մայրուղու (ԲԱՄ) 50-ամյակի կապակցությամբ Մոսկվայում կայացած երկաթուղային ոլորտի վետերանների և աշխատողների հետ համատեղ հանդիպմանը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Հեյդար Ալիևի հիշատակը հարգելու համար։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ադրբեջանական պետության ղեկավարն ասել է. «Իհարկե, հատուկ երախտագիտության խոսքեր Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինին՝ Հեյդար Ալիևիչ Ալիևի հիշատակը հարգելու համար։ Մենք լավ գիտենք, որ 2000-ականների սկզբին մեր երկրների միջև բարեկամական, բարիդրացիական հարաբերությունների հիմքը դրել են հենց Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինն ու Հեյդար Ալիևիչ Ալիևը։ 2001 թվականին Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինն այցելեց Ադրբեջան, և սա սկիզբն էր այն երկար ճանապարհի, որը մենք միասին անցնում ենք»։

• Президент: Владимир Путин и Гейдар Алиев заложили основу дружественных, добрососедских отношений между Азербайджаном и РФ
23 Апреля 2024 - 09:17
Президент Азербайджана Ильхам Алиев на совместной встрече в Москве с ветеранами и работниками железнодорожной отрасли по случаю 50-летнего юбилея Байкало-Амурской магистрали (БАМ) поблагодарил президента России Владимира Путина за уважение к памяти Гейдара Алиева.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава Азербайджанского государства сказал: «Конечно, слова особой благодарности Владимиру Владимировичу Путину за уважение к памяти Гейдара Алиевича Алиева. Мы прекрасно знаем, что именно Владимир Владимирович Путин и Гейдар Алиевич Алиев заложили основу дружественных, добрососедских отношений между нашими странами в начале 2000-х годов. В 2001 году Владимир Владимирович Путин посетил Азербайджан и это стало началом большого пути, который мы проходим вместе».