• Հեյդար Ալիևի գործոնը միշտ կարևոր դեր է խաղացել և կխաղա ՌԴ և Ադրբեջանի միջպետական հարաբերություններում. Իլհամ Ալիև
23 Ապրիլի 2024 - 09:35
Հեյդար Ալիևի գործոնը միշտ էլ կարևոր դեր է խաղացել և կխաղա Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջպետական հարաբերություններում։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ Մոսկվայում Բայկալ-Ամուր երկաթուղային մայրուղու (BAM) 50-ամյակի կապակցությամբ երկաթուղային ոլորտի վետերանների և աշխատողների հետ համատեղ հանդիպմանը։
Ադրբեջանական պետության ղեկավարը նաև շնորհակալություն է հայտնել ԲԱՄ-ականներին Հեյդար Ալիևի հիշատակը հավերժացնելու համար՝ հիշեցնելով, որ Անգոյ ավանի կայանը անվանակոչվել է նրա անունով։ «ԲԱՄ-ականները լավ գիտեն՝ նա, փաստորեն, ոտքով երկար ճանապարհ է անցել, գնացքով, ուղղաթիռով, Բրատսկից մինչև Վլադիվոստոկ և Նախոդկա դժվարին պայմաններում, և տասը օր շարունակ ուրախությունն ու վիշտը կիսել է ԲԱՄ-ականների հետ»,- հավելել է Իլհամ Ալիևը։

• Ильхам Алиев: Фактор Гейдара Алиева всегда играл и будет играть важную роль в межгосударственных отношениях РФ и Азербайджана
23 Апреля 2024 - 09:17
Фактор Гейдара Алиева всегда играл и будет играть важную роль в межгосударственных отношениях России и Азербайджана.
Как передает Armenia.AzCaliber.Az, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев на совместной встрече в Москве с президентом России Владимиром Путиным с ветеранами и работниками железнодорожной отрасли по случаю 50-летнего юбилея Байкало-Амурской магистрали (БАМ).
Глава Азербайджанского государства также поблагодарил БАМовцев за увековечение памяти Гейдара Алиева, напомнив, что его именем назван вокзал в поселке Ангоя. «БАМовцы хорошо знают, он прошел практически пешком большой путь, на поезде, на вертолете, в тяжелых условиях от Братска до Владивостока и Находки и на протяжении десяти дней делил радости и горести с БАМовцами», - добавил Ильхам Алиев.