• Մեծ վերադարձ. ևս 39 ընտանիք վերադառնում է Ֆիզուլի
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականով Ֆիզուլիից նախկին ներքին տեղահանվածների հերթական խումբն ուղևորվել է հայրենի քաղաք։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հանրապետության տարբեր շրջանների հանրակացարաններում, առողջարաններում, մանկական ճամբարներում, կիսավարտ ու վարչական շենքերում նախկինում ժամանակավորապես հաստատված Ֆիզուլիի բնակիչները հայրենի հողեր են մեկնել Բաքվի Գարադաղի շրջանի «Գոբու Պարկ 3» բնակելի համալիրից։
Այս փուլում Ֆիզուլի է վերադառնում 39 ընտանիք (150 մարդ):
Գերագույն գլխավոր հրամանատարի գլխավորությամբ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի տարած փայլուն հաղթանակի արդյունքում նախկին ներքին տեղահանվածները հնարավորություն ստացան 30 տարի անց կամավոր, ապահով և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք։

• Великое возвращение: В Физули возвращаются еще 39 семей
В соответствии с поручением президента Азербайджана Ильхама Алиева очередная группа бывших вынужденных переселенцев из Физули выехала в родной город.
На данном этапе в Физули возвращаются 39 семей (150 человека).
В результате блестящей победы азербайджанской армии в Отечественной войне под руководством Верховного главнокомандующего у бывших вынужденных переселенцев появилась возможность добровольно, безопасно и достойно вернуться на родину спустя 30 лет.
Жители города Физули выразили признательность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную заботу, а также поблагодарили отважную азербайджанскую армию за освобождение наших земель от оккупации, пожелали упокоения душ шехидов, погибших во имя этой высокой цели.
Отметим, что к настоящему времени в Физули обеспечено постоянное проживание 744 семей (2 839 человек).