• Ադրբեջանական ՀՕՊ-ը կիրառել է «Իգլա»
Ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն Հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներում անցկացվել են մարտավարական վարժանքներ՝ մարտական հրաձգությամբ:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, մինչ զորավարժությունների մեկնարկը անձնակազմը տեղեկացվել է անվտանգության կանոնների և զորավարժությունների նպատակների մասին։
Զորավարժությունների ընթացքում ՀՕՊ ստորաբաժանումների անձնակազմը հաջողությամբ կատարել է «Իգլա-Ս» դյուրակիր զենիթահրթիռային համակարգը մարտական պատրաստության բերելու և պայմանական հակառակորդի օդային թիրախները վնասազերծելու խնդիրները։
Ստորաբաժանումների մարտական պատրաստության մակարդակի և ադրբեջանական բանակի անձնակազմի պրոֆեսիոնալիզմի հետագա բարձրացմանն ուղղված զորավարժությունները շարունակվում են։

• Азербайджанские ПВО применили «Иглу» ВИДЕО учений
В соответствии с планом подготовки на текущий год, в подразделениях противовоздушной обороны проведены тактические учения с боевой стрельбой.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, до начала учений личный состав был проинформирован о правилах техники безопасности и цели учений.
В ходе учений личный состав подразделений ПВО успешно выполнил задачи по приведению в боевую готовность переносного зенитно-ракетного комплекса «Игла-С», обезвреживанию воздушных целей условного противника.
Учения, направленные на дальнейшее повышение боевой готовности подразделений и профессионализма личного состава азербайджанской армии, продолжаются.